Студентський гуртожиток одного з харківських університетів роками приносив незаконні прибутки рестораторам замість наповнення бюджету. Колишній топменеджер навчального закладу став фігурантом гучної кримінальної справи через зловживання посадовими повноваженнями. За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова колишньому проректору офіційно оголошено про підозру в завданні державі мільйонних збитків.
Масштабну схему тіньової експлуатації державної нерухомості викрили правоохоронці. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі. Посадовець відповідав за адміністративно-господарську діяльність університету і мав захищати інтереси вишу. Натомість він вирішив допомогти комерсантам.
Колишній проректор з адміністративно-господарської роботи дозволив підприємцям використовувати приміщення студентського гуртожитку без належних договорів та сплати орендної плати, розповідають вони.
Історія незаконного бізнесу на території університету
Спочатку комерсанти намагалися працювати у правовому полі. Слідчі встановили, що раніше частину приміщень у будівлі університетського гуртожитку було офіційно передано в оренду представникам бізнесу через регіональне відділення Фонду державного майна України. Згодом через хронічні борги договір розірвали. Підприємці зобов’язувалися негайно звільнити об’єкт. Але бізнес залишився.
Таємне розширення площ за усною згодою
Посадовець повністю володів інформацією про відсутність законних підстав для роботи комерційних точок. Втім замість того, щоб забезпечити звільнення державного майна, він фактично дозволив підприємцям продовжити роботу за усною домовленістю. Це було свідоме рішення керівника.
Більше того, підприємцям надали можливість користуватися ще 13 додатковими кімнатами гуртожитку, які також використовувалися без оформлення необхідних документів, додають у прокуратурі.
Безкоштовна кухня для продажу страв на виніс
Державне майно перетворилося на повноцінну кулінарну зону. У приміщеннях студентського гуртожитку продовжували функціонувати заклади громадського харчування. Зокрема, там працювала їдальня, а також заклад швидкого харчування, де готували та продавали бургери й піцу у форматі «take away». Бюджет не отримав нічого.
Фінансові наслідки протиправних дій посадовця
Безкоштовне користування майном вишу тривало дуже довго. За висновками слідства, внаслідок незаконного використання приміщень університетського гуртожитку державним інтересам було завдано збитків на суму близько 1,3 мільйона гривень. Саме ця сума стала підставою для відкриття кримінального провадження та притягнення посадовця до відповідальності. Ексчиновнику доведеться відповідати перед законом.
Кримінальна відповідальність та хід розслідування
Кримінальне провадження відкрили за фактом службового зловживання із тяжкими наслідками. Слідство триває.
Наразі підозрюваний вже не обіймає посаду проректора, додають у прокуратурі.
Ексчиновнику загрожує реальний тюремний строк. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом. Слідчі продовжують встановлювати всі обставини справи та перевіряють можливу причетність інших осіб до незаконного використання державного майна.







