Харківський театр імені Шевченка «Березіль» готується до довгоочікуваної прем’єри — 26 квітня відбудеться постановка трагікомедії «Каліка з острова Інішмаан» за п’єсою британсько-ірландського драматурга Мартіна МакДони. Унікальність події не лише в самому матеріалі, а й у непевності — коли буде наступний показ, невідомо.

Два роки очікування — один шанс побачити

Виставу мав побачити глядач ще два роки тому, однак через відсутність відповідного сценічного майданчика проєкт залишався «в шухляді». І лише тепер театр отримав змогу реалізувати постановку. Але і ця можливість обмежена — вже з травня простір, де заплановано виступ, стане недоступним.

«Не відкладайте візит на потім, бо ми й самі не знаємо, коли знову зможемо зіграти цю виставу», — звернулися митці до публіки.

Про що вистава

«Каліка з острова Інішмаан» — це гостра, сповнена чорного гумору історія про юнака на ім’я Біллі, який живе на ірландському острові у віддаленій спільноті, де чужі проблеми мало кого цікавлять. Біллі — каліка, найрозумніший і водночас найбільш самотній мешканець Інішмаану. Його життя змінюється, коли на острів приїжджають кінематографісти з Голлівуду. Хлопець отримує шанс вирватися — і приймає його, попри глузування оточення та власні страхи.

Режисер вистави — Степан Пасічник. У своїй постановці він пропонує глибоке переосмислення п’єси:

«Наша версія — про любов, скута грубістю, про силу території, скутої ментальними травмами. Але ця сила здатна розгорнутися на повну, якщо дати собі шанс вилікуватися», — розповідають творці.

Організаційні деталі

Місце проведення не розголошується з міркувань безпеки. Глядачі, які придбали квитки, отримають локацію на мобільний телефон у день показу. Квитки доступні для покупки через загальновідомі онлайн-платформи.

Про автора

Мартін МакДона — один із найвідоміших драматургів сучасності, лауреат премії «Оскар» за короткометражну стрічку «Шестизарядник». Його твори вирізняються поєднанням абсурду, сатири, психологічної глибини та соціального нерву. «Каліка з острова Інішмаан» — один із найвідоміших творів у його доробку, поставлений у десятках країн світу.

Ця вистава — рідкісна нагода для харків’ян побачити живу драму європейського театру просто зараз, у непростих обставинах, коли навіть сама сцена — не гарантована.

Поділитися:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *