Адміністрація мультикомплексу «Фельдман екопарк», розташованого поблизу Харкова, офіційно заявила про продовження своєї діяльності на звичному місці. Команда закладу категорично відкидає ідею переїзду в інші регіони, називаючи пріоритетом добробут підопічних.
Таку інформацію керівництво оприлюднило через офіційну заяву в мережі Instagram. Фахівці закликали уникати паніки.
Представники парку наголосили, що мають чіткий алгоритм дій на випадок критичного загострення. Проте вони висловлюють цілковиту довіру українським воїнам, які тримають оборону незламного Харкова, та сподіваються на краще.

Релокувати Фельдман Екопарк до іншого міста неможливо. З кількох причин. По-перше, в Україні зараз, на жаль, нема безпечних місць. Зовсім. Ми вивчали це питання, ворог може атакувати всюди. По-друге, це практично неможливо з технічної точки зору. Потрібна велика територія, нові вольєри, інфраструктура та належні умови. Цього наразі нема, спорудження потребує багато часу і надзвичайно великих фінансових ресурсів.
Одним із найважливіших чинників проти евакуації є колосальний психологічний тиск на звірів. Співробітники нагадують про гіркий досвід 2022 року, коли під час регулярних обстрілів частина вихованців загинула безпосередньо через важке транспортування, а інші зоопарки країни наразі переповнені.
Зараз у нас пройшов традиційний весняний бебі-бум, багато тварин мають здорових дитинчат. Ми повинні зважати на це й концентрувати наразі обмежені фінансові можливості саме на забезпеченні їхнього благополуччя.
Варто зазначити, що питання евакуаційних заходів підіймалося на рівні обласної влади. Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов 23 червня сповістив про ведення діалогу з адміністрацією установи задля підготовки до можливого вивезення тварин через загрози.







